Školovanje pčelara u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

Na području Dubrovačko-neretvanske županije Učilište APIS je ovih dana započelo s osposobljavanjem 135 pčelara. Nastava se održava na četiri mjesta: u Metkoviću, na Pelješcu, u Slanom i Čilipima.

Prenosimo s portala: http://www.orebic-korcula.com/2057-skola-za-pcelare-s-peljesca/

Škola za pčelare s Pelješca

|  08.02.2013

škola_pčelarstva_peljesac

U Putnikovićima 18. veljače počinje škola za pčelare koju će pohađati 30 većinom mladih Pelješčana od Lovišta do Stona, među kojima su oni koji se bave pčelarstvom i oni koji se tek žele baviti uzgojem pčela. Školu otvara Učilište ‘Apis’ iz Velike Gorice, a predavači su stručnjaci s tog učilišta i Agronomskog fakulteta u Zagrebu. Osim za pelješke pčelare, okupljene u Udruzi ‘Vrijesak Pelješac’, Učilište ‘Apis’ obrazovat će i pčelare u dolini Neretve, Dubrovačkom primorju, Župi dubrovačkoj i Konavlima. Školu za pčelare inicirala je Udruga pčelara Dubrovačko-neretvanske županije, a financijski će pomoći Dubrovačko-neretvanska županija i razvojna agencija DUNEA: U nastavnom programu su i predmeti eko pčelarstva i uzgoja selekcioniranih matica, a takva usmjerenja posebno će podržati sve pčelarske udruge u Županiji.